BackPack

By: FZ AZ

[Recommend this Fotopage] | [Share this Fotopage]
View complete fotopage

Wednesday, 1-Dec-2010 15:26 Email | Share | Bookmark
The Second World War Museum,Moscow

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

موزه جنگ جهانی دوم و پارک پیروزی
Museum of the second world war & Victory park
در میان جنگ هایی که در تاریخ روسیه وجود دارد حمله ناپلئون و نیروهای آلمان نازی از اهمیّت ویژه ای برخوردار است. مردم روسیه به منظور تجلیل از فرماندهان و نیروهای نظامی که برای دفاع از روسیه مبارزه نمودند، بناها و نمادهای یادبود بسیاری را ایجاد نموده اند. شاخص ترین آنها در مسکو طاق پیروزی در محوطه پارک پیروزی است که به نشانه غلبه نیروهای نظامی روسیه در سال 1812 میلادی بر سپاه ناپلئون ساخته شد و دیگری موزه جنگ جهانی دوم می باشد که به یاد جنگ آوران شوروی در جنگ علیه آلمان نازی در سال 1983 تا 1995 میلادی در بنایی بسیار مجلل و زیبا بر پا شد. در تاریخ 23 فوریه 1958 در محل امروزی موزه جنگ، سنگ یادبود گرانیتی نصب شد که روی آن نوشته شده بود: در این مکان بنای یادبودی به مناسبت پیروزی مردم شوروی در جنگ بزرگ میهنی احداث خواهد شد.

در دهه هفتاد مردم شهرهای مختلف شوروی مبلغ 194 میلیون روبل معادل 215 میلیون دلار برای احداث این موزه اهدا نمودند. این موزه در تاریخ 9 می 1995 به مناسبت پنجاهمین سالگرد پیروزی ارتش شوروی بر آلمان نازی افتتاح شد. مساحت کل پارک پیروزی 135 هکتار است که شامل: یادمان اصلی پیروزی با ارتفاع 80/141 متر، موزه جنگ دوم به مساحت 33992 مترمربع، گالری نقاشی موزه جنگ با مساحت 3550 مترمربع می باشد. در محوطه پارک یک مسجد، یک کلیسا و یک کنیسه برای یادبود شهیدان مسلمان، مسیحی و یهودی ساخته شده است. در داخل موزه کتاب هایی که اطلاعات تمامی 27 میلیون شهید این جنگ با ذکر نام، تاریخ تولد، محل تولد، تاریخ و محل شهادت در آنها درج شده، موجود می باشد. یکی از جالب ترین قسمت های موزه، سالن اشک مادر است که در بالای مجسمه مادر اثر هنری شیشه ای متشکل از 000/700/2 قطعه کریستال به یاد و خاطره 000/000/27 شهید شوروی در جنگ جهانی دوم نصب گردیده است.

هرگوشه این موزه با طراحی بسیار ماهرانه ای، تمام صحنه های جنگ را با استفاده از هنرهای تجسمی به گونه ای مجسم می نماید که گویی انسان در صحنه نبرد حضور دارد و جلوه های شکست و پیروزی را از نزدیک احساس می کند.View complete fotopage


© Pidgin Technologies Ltd. 2016

ns4008464.ip-198-27-69.net