BackPack

By: FZ AZ

[Recommend this Fotopage] | [Share this Fotopage]
View complete fotopage

Wednesday, 3-Jun-2009 08:55 Email | Share | Bookmark
Bangkok

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

پيش از اينكه بخوام به شرح سفرم بپردازم بد نيست كه كمي راجع به سفرهاي گروهي توضيح بدم. همانطوري كه دفعه قبل گفتم يا در توانمون هست كه بتونيم به تنهايي سفر كنيم كه نيازي نداره درگير تور و مسائل اون بشيم اگر نه چاره اي نيست و مجبوريم با تور سفر كنيم.
ا اعتماد به نفس داشتن خيلي در اين تصميم گيري تاثير داره . پارسال يك توريست جوان 22 ساله رو چند روزي همراهي مي كردم كلا سفرش 6 روزه بود و در اين 6 روز هم به اصفهان سفر كرد و هم به شيراز و شبانه وارد تهران شد و 3 روز رو هم در تهران بود. اين آقا سفرش محدود به اين شش روز نبود بلكه حدود يك ماه بود ..كه شامل ايران اردن .عمان و نهايتا از طريق مسقط وارد دوبي ميشه و و بعد از چند روز بر مي گرده به كشورش. وقتي كه با اين جوان همراه بودم دقيقا به ياد فيلم انجمن شاعران مرده افتاده بودم. و همينطور يك فيلم جذاب ديگه از آپاچينو بنام بوي عطر زن كه اين فيلم بر خلاف اسمش در مورد زندگي يك پسر جوان بود كه به شناخت از خود مي رسه و راه زندگيش رو با كمك يك افسر بازنشسته و كور بدست مي آره. و عميق شدن به اين فيلم ها و درس هاي كه مي تونيم از زندگي بگيريم مي تونه زندگي ما رو شكل بده حالا يكي مثل اين پسري كه گفتم در سن 22 سالگي به اين نكات دست پيدا مي كنه و به ايران كه كشوري ترسناك براي آنهاست سفر مي كنه و يكي ديگه هم مثل همان دوستي كه در تايلند داشتم هنوز كه هنوز درگير توهمات ذهني خودشه. سفر هم مثل ديدن همين فيلم ها مي تونه به زندگي ما شكل بده و با آدمهاي مختلفي برخورد كنيم و زندگي رو بهتر بشناسيم.در اولين صفحه يكي از كتابهاي آموزشي گردشگري جمله اي بود با اين معني كه زندگي مثل يك كتابي مي مونه كه اگر خونه بشيني انگار فقط صفحه اولش رو باز كرده ايد اما سفر كه كنيد صفحه به صفحه اش را خواهيد خواند.
تايلند يكي از كشورهايي است كه مي تونيم از اونجا درس هاي بزرگي بياموزيم و بشرط اينكه با اتوبوس گروه توريستي همراه نباشيد و قاطي مردمش بشين . آشنا شدن با نحوه امرار معاش مردم اين كشور و همچنين بررسي دلايل حضور هزاران خارجي در اين كشور كه دوست من هم يكي از همين ها بود . البته بدليل تفاوتهاي بسيار بارز شخصيتي بين من و آن دوست ارتباط ما بعد از سفر قبليم به تايلند تقريبا تمام شد و فقط خاطرات دوران كودكي برايمان باقي ماند و در بزرگسالي نتوانستيم همديگه را تحمل كنيم .بتدريج در مورد نوع زندگي اروپايي ها در تايلند و ارتباط متقايل آنها با تايلندي ها سخن خواهم گفت.ولي چون مطلب طولاني ميشه بتدريج در ادامه پستهاي بعديم توضيح خواهم داد.
اما فعلا بپردازم به سفر اگر مي خواهيد چند نفري سفر كنيد ترجيحا بهتره كه يا دو نفره سفر كنيد و يا چهار نفره و در تعداد بيشتر بايد ظرفيت تاكسي ها و تخت هتلها را در نظر بگيريد.
و در مورد بانكوك:
بانكوك يك شهر نسبتا قديمي است و قدمتش به قرن هجدهم بر مي گرده و زماني كه شهر آيوتايا سقوط مي كنه و حكومت سيام به اين منطقه منتقل ميشه. اين شهر در كنار رودخانه فرايا ساخته شده و كانالهاي متعددي نواحي مختلف شهر رو به هم پيوند مي دن . بنابراين يكي از جذابيتهاي اصلي اين شهر رودخانه و كانلهاي آب است و مي تونيد با اجاره قايق ونيز آسيا را از نزديك ببينيد البته تصور يك منطقه تميز رو نداشته باشيد خيلي از جاها مجبور مي شيد كه بيني خودتون رو بگيريد اما توريست يعني همين بايد با همه چي آشنا بشه و همه چي رو ببينه. اين كانالها كيلومتر ها ادامه دارند و در منطقه اي كه حدودا 90 كيلومتر با بانكوك فاصله دارد يك بازار شناور وجود داره كه ديگه آخرشه و كاملا زندگي سنتي تايلندي ها را از نزديك خواهيد ديد و در اينجاست كه به درك عميقي از وجود اين كانالها دست خواهيد يافت. در اينجا قايقهاي آشپزخانه اي را خواهيد ديد كه به مشتري ها انواع غذاهاي تايلندي را مي فروشند.
و اگر چند نفر باشيد مي تونيد از بانكوك تاكسي بگيريد و هزينه ها بين دوستانتان تقسيم مي شود و اگر يك نفر هستيد بهتره كه با تور برويد و حدود پانصد بات از شما مي گيرند كه تقريبا پانزده هزار تومان مي شود.
در اين مسير يك مزرعه فيلها قرار داره كه مي تونيد فيل سواري رو هم تجربه كنيد
از ديگر جذابيتهاي بانكوك معبد هاي بودايي است كه در همه جاي اين شهر پخش هستند ولي مهمترينشون مجموعه معبد بوداي زمردين است كه در كنار كاخ بزرگ پادشاهي قرار گرفته است. كه عكسهاش رو برايتان گذاشته ام و يا معبد بوداي خوابيده كه چندين معبد در كنار هم در يك مجموعه قرار گرفته اند و يك مجسمه بوداي 45 متري در سالن اصلي معبد قرار گرفته و خيلي هم براي بودايي ها مقدس است و بايد مثل امامزاده هاي خودمون كفش هاتون رو از پا دربياريد و نبايد در اونجا بخنديد وبا صداي بلند صحبت نكنيد و لباسها بايد پوشيده باشند و در ضمن حواستون باشه با پاتون به كسي يا چيزي اشاره نكنيد
از جمله معبد هاي مهم بانكوك معبد طلوع است كه در جهت مقابل قصر پادشاهي در آنسوي رودخانه قرار گرفته است و با پرداخت 3 بات كه تقريبا صد تومن است مي تونيد به ديدار اين معبد برويد ولي اگر با موقعيت معبد اشنا نباشيد و از تاكسي بخواهيد شما رو به معبد طلوع ببره بايد حدود 100 بات بپردازيد چون مي ره و مسير طولاني رو طي مي كنه و شما رو به آنسوي رودخانه مي رسونه معبد طلوع قديمي ترين معبد بانكوك است. و بسيار زيباست. و در اين نزديكي معبد يك معبد ديگه قرار داره كه بسيار مقدس است و در پشت معبد فوق يك كوره بزرگ قرار داره و اگر براتون جالبه كه بدونيد مراسم تدفين بودايي ها به چه صورتي است مي تونيد به اين معبد برويد و سالنهاي عزا داري و دسته گلها و.. همچنين قبر هاي كوچكي كه خاكستر مرده ها را در آنجا مي گذارند.
از ديگر جذابيتهاي بانكوك مراكز خريد است كه بعدا براتون توضيح خواهم داد چون در پايان سفر دوباره به بانكوك باز خواهم گشت
اما بايد از باغ وحش بانكوك بگم كه در فاصله حدود 50 كيلومتري شهر قرار گرفته و ورلد سافاري نام داره و مي تونيد با ماشين وارد محوطه هايي بشويد كه حيوانات آزاد هستند و براي ما كه در كشورمان باغ وحش درست و حسابي نداريم جاي جالبي است و براي بچه ها كه ديگه حرف نداره
از ديگر جذابيتهاي بانكوك يك سفر يك روزه به شهر آيوتايا است كه در فاصله 80 كيلومتري شمال بانكوك قرار گرفته و در بين عكسهاي قبلي معابد تاريخي اون رو ديديد كه مربوط به قرن سيزدهم ميلادي است اين شهر كه مركز تمدن سيام بوده است توسط برمه اي ها در قرت چهاردهم اشغال شد و به آتش كشيده شد. و مقبره شيخ احمد قمي هم در اين شهر و در دانشگاه آيوتايا قرار دارد
در مورد استان كانچانابوري هم كه قبلا صحبت كردم و شهرت اين منطقه بخاطر اردوگاههاي اسراي جنگي جنگ جهاني دوم است كه صدها نفر از اسراي متفقين در جريان ساخت راه آهن سنگاپور به رانگون در اين منطقه كشته شده اند و فيلم مشهور پل رودخانه كواي هم بر اساس داستان اين اردوگاهها ساخته شده است.
فعلا تا اينجا رو داشته باشيد چون كه بايد بريم به جنوب تايلند و شهر كرابي و بعد كه برگشتم بانكوك باز هم از بقيه ديدني هاش براتون تعريف مي كنمView complete fotopage


© Pidgin Technologies Ltd. 2016

ns4008464.ip-198-27-69.net