BackPack

By: FZ AZ

[Recommend this Fotopage] | [Share this Fotopage]
View complete fotopage

Saturday, 23-May-2009 12:53 Email | Share | Bookmark
Back to Thailand

Mahan Air
Bangkok
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

تايلند كشوري است كه بدلايل متعددي مسافران را به خود جذب مي كند. هزينه هاي بسيار مناسب اقامت و غذا مهمترين زمينه كشش توريستها به تايلند است و براي ما ايراني ها خريد كردن هم يكي ديگه از دلايل مهم است. با توجه به اينكه سقف بار مجاز چهل كيلوگرم است اين خودش آدم را وسوسه مي كنه كه بيشتر خريد كنه. حالا هر كسي با توجه به نيازهاي خودش . و از طرف ديگه سواحل بسيار بسيار زيباي تايلند هم يكي ديگه از جذابيتهاي اين كشور است
برنامه سفر من بسيار فشرده بود. سه روز اول رو در بانكوك بودم و با پرواز شركت تايي اير به شهر كرابي در جنوب تايلند رفتيم و مدت پنج روز در يكي از سواحل كرابي اقامت داشتيم و در همون روزها چندين گشت يك روزه رفتيم مثل تور يك روزه جزيره جيمز باند كه البته در موقعي كه عكسها رو بگذارم در مورد مسير سفر و قيمتها توضيحات لازم را خواهم نوشت و روز بعد يك ماشين اجاره كرديم رفتيم به پوكت و يا روز بعد رو به گردش در منطقه كرابي پرداختيم و... بعد از كرابي دوباره ماشين گرفتيم رفتيم به يك شهر ساحلي در مقابل جزيره سامويي چند روزي رو در جزيره سامويي بوديم و بعد با كشتي رفتم به شهر سوراتاني و سوار هواپيما شديم و مقصدمون شهر چيانگ ماي بود در شمال تايلند و يك توقف سه ساعته در فرودگاه بانكوك داشتيم و عصر وارد شهر چيانگ ماي شدم و از خوش شانسيم بازار يك شنبه شب رو هم از نزديك ديدم و دقيقا حال و هواي همين سريالهاي كره اي رو داشت و خيابانهاي مركزي شهر رو بسته بودن و همه جا چتر هاي قرمز كاغذي بر پا بود و معبد ها باز بود و دختران كم سن و سال با لباسهاي سنتي چيني مي رقصيدن . خلاصه در مدت اقامت در چيانگ ماي يك سري هم به شهر سوكوتاي زدم كه مهترين شهر تاريخي تايلند در شمال كشور است دوباره برگشتيم به بانكوك و هفته آخر رو بانكوك بوديم
اين مقدمه را گفتم تا بتدريج سفرم رو توضيح بدم.
فعلا از مقدمات سفر بگم... تهيه بليط و ويزاي تايلند بسيار راحته كافي است كه زمان سفرتان را تعيين كنيد و تمامي دفاتر هواپيمايي براتون بليط تهيه مي كنن و خود شركت هواپيمايي ماهان طبق قرارداد مربوطه ويزاي تايلند رو هم مي گيره. معمولا پرواز ها چارتر هستند ولي مي تونيد در زمان اقامت در تايلند پرواز برگشت را تغيير دهيد. قيمت بليط تقريبا پانصد هزار تومان است . و دو هفته بايد صبر كنيد تا ويزا و بليط آماده بشن .
براي مسافراني كه حال و حوصله دردسر ندارن و تسلط كافي هم به زبان انگليسي ندارند بهتره كه با تورهاي آژانس ها سفر كنند و خدمات اين تورهاي شامل ترانسفر فرودگاهي تا هتل محل اقامت و اقامت در هتل به همراه صبحانه و ممكن است بر طبق درخواست شما شامل نهار و شام هم بشود. برنامه اين تورها معمولا سه چهار شب اقامت در بانكوك و به همين ميزان پاتايا باشد و يا بانكوك به تنهايي و يا پاتايا و بانكوك و پوكت كه در تور نوع سوم با توجه به بليط پرواز بانكوك به پوكت قيمت تور بيش از يك ميليون تومان خواهد شد.
اما من نيازي نمي ديديم كه بخواهم همراه تور سفر كنم و البته سفرمن هم با توجه به تعداد روزهاي اقامتم و كيفيت خاصي كه در نظرم بود بسيار ارزان تر و بهتر از تورهاي معمول بود.
و توضيحاتي را كه در ادامه خواهم نوشت براي دوستاني است كه تسلط نسبي به زبان انگليسي دارند و دلشون مي خواد با كمترين هزينه بيشترين برداشت را داشته باشند
كشور تايلند به نظر من به همان اندازه هندوستان پر رمز رازه و به حد كافي ديدني داره تا شما رو مجذوب خودش كنه . و اين حس و حالي رو كه من از تايلند دارم را در مسافراني كه طبق برنامه تور به تايلند سفر كرده اند نديده ام و مثل اين مي مونه كه يك خارجي بياد ايران چند روزي رو در مركز تهران بمونه و بلد هم نباشه جايي بره و يك تور نيم روزه ببرنش كاخ گلستان و بعد به اختيار خودش باشه و روز آخر بيان دنبالش برن بندر انزلي و چند روز اونجا بمونه و در مورد تايلند هم تقريبا برنامه ريزي ها مشابه همين وضعيت است.
من پيش از سفرم تمامي جذابيتهاي گردشگري مناطقي را كه در برنامه داشتم را مطالعه كرده بودم و مي دونستم كه مثلا در بانكوك بازار شناور كجاست و قيمت تورش چقدره و چند ساعت طول مي كشه و بعدش مي خوام چيكار كنم و يا باغ وحش بانكوك از چه ساعتي در هاش باز مي شن و چند كيلومتر تا شهر فاصله داره . و البته بعضي از عكسها رو قبلا ديدين اما اون روزها زياد حال و حوصله نوشتن نداشتم.
كار مهم ديگه كه كردم پيدا كردن هتل مناسب بود خوشبختانه سايتهاي اينترنتي بسيار مفيدي در دسترس هستند كه ليست تمام هتلهاي شهر هاي مختلف را به همراه قيمتها و تصاوير هتل و مهمتر از همه نظرات كساني كه قبلا در آن هتل اقامت داشته اند را نوشته اند و براي نمونه سايت سوداي دات كام كه من از طريق اين سايت هتلهاي بسيار عالي اي را در شهر هاي مختلف تايلند پيدا كردم مثلا من براي اقامت در شهر كرابي با توجه به اطلاعاتي كه از همين سايتها جمع كرده بودم متوجه شدم منطقه ساحلي آنونگ بهترين منطقه اقامتي است و در آنونگ با توجه به نقشه اش هتلي پيدا كردم كه براي يك اتاق بنگلو كه همان ويلاهاي چوبي است با تمام امكانات شبي 600 بات بود و هر 34 بات معادل يك دلار مي شود يعني براي يك شب اقامت در يك بنگلو در منطقه اي جنگلي نزديك به ساحل كمتر از شبي 18 دلار پرداختم
و يا در مورد بانكوك بدنبال هتلي بودم كه در نزديكي مراكز خريد مثل ام بي كي باشد . چون معمولا در طول روز بايد به خارج از شهر برويد و عصر ها به مراكز خريد و بهتر است هتل در مركز شهر باشد و هر شب اقامتم در بانكوك 800 بات بود به همراه صبحانه به عبارتي كمتر از 24 دلار و براي هر نفر شبي 12 تومان.
و در مورد غذا هم با توجه به تنوع بسيار زياد عذاهاي تايلندي كه شامل گوشت گوساله و مرغ و انواع سوپ رشته اي و كباب و مي شدند من مشكل خاصي نداشتم و اما بسياري از كساني كه به تايلند سفر مي كنند چون از محتويات غذا ها اطلاعي ندارند هميشه از نبودن غذاي مناسب گله دارند در حالي كه در تايلند رستورانهاي بسيار زيادي وجود دارد كه براي مسلمانان غذا سرو مي كنند و ذائقه آنها با ما بسيار نزديك است .
سعي مي كنم از لحظه ورود شما را با خودم همراه كنم . طول پروازتهران تا بانكوك حدود شش ساعت است و گاهي تا هفت ساعت طول مي كشد و در داخل هواپيما برگه اي در اختيارتان قرار مي گيرد كه مشخصات شخصي و شغلي شما را جويا مي شوند و بايد به پليس اداره مهاجرت تايلند تحويل دهيد و نسخه دوم آن به پاسپورت شما منگنه مي شود و در موقع برگشت بايد تحويل مامور پليس بدهيد.
بعد از اين مرحله بايد بارهايتان را تحويل بگيريد . و چون تعداد ريل ها زياد است نگران نشويد در همان سالن كه چمدانها مي آيند چندين تابلوي نمايشگر بزرگ قرار دارد كه شماره ريلي كه مربوط به شركت هواپيمايي شما است نوشته شده است معمولا پروازهاي ايراني ريلهاي شماره 19 و يا بيست است و بعد كه بارهايتان را تحويل گرفتيد وارد سالن خروجي مي شويد و اينجا بايد تاكسي بگيريد يادتون باشه كه به سمت كانترهاي زرد رنگي كه نوشته تاكسي ليموزين نرويد چون مجبو.ر مي شويد تا چهار برابر قيمت معمول پرداخت كنيد و با تاكسي ويزه به هتل برويد . پس كمي صبور باشيد و با همان چرخ دستي به بيرون سالن فرودگاه برويد در آنجا يك گيشه اي است كه مخصوص تاكسي ها معمولي است و برايتان قبض صادر مي كنند و با پرداخت فقط 400 بات كه حدود دوازده هزار تومان است شما را به بانكوك مي برند فرودگاه جديد بين المللي بانكوك در فاصله پنجاه كيلومتري جنوب بانكوك قرار گرفته است مثل همين فرودگاه تهران و مي بينيد كه قيمتها از تهران ارزان تر است و سعي كنيد قبلا نام هتل خود را بر روي يك كاغذ به همراه آدرس بنويسيد چون انگليسي راننده ها بهتر از خودتان نيست . و راننده هاي بانكوك هم مثل تهران زرنگ تشريف دارند پس بايد همه چيز شسته رفته باشد تا سرتان كلاه نرود.
و سعي كنيد در داخل شهر هم از تاكسي استفاده كنيد و اگر راننده تاكسي متر را روشن نكرد از او بخواهيد روشن كند ومبلغ ورودي 35 بات است و طولاني ترين مسير در بانكوك بيش از 200 بات نخواهد شد چيزي حدود شش هزار تومان بعنوان نمونه فرض كنيد شما رو از جاده دماوند ببرن شهران.
در روزهاي آينده در مورد معابد و گردشگاه هاي بانكوك صحبت خواهم كرد


View complete fotopage


© Pidgin Technologies Ltd. 2016

ns4008464.ip-198-27-69.net